Ingyenes logikai gondolkodási teszt - Gyakorold logikai képességeidet

Lee
1600
Ellenőrizzük, mennyire értesz az ok-okozati összefüggések felépítéséhez és a logikai feladványok megoldásához. Felajánljuk, hogy válaszoljon számos bonyolult kérdésre, hogy ellenőrizze agyának működését.

Némi egyenlőséget ábrázol a kép. Ahhoz, hogy helyes legyen, egy meccset kell váltania. Milyen két elem vesz részt a mérkőzés eltolásában?

9. és 0

0 és +

9. és 5. ábra

5. és +

Milyen szakma szakembere számára Salamon nem fizetett fizetést, amikor a szolgáltatásaiért utalták, és másképp fizetett?

Azt mondják, Salamon cár csak akkor fizetett orvosának, amikor egészséges volt.

Bíró

Orvos

Postás

szakács

Három testvérnek egy-egy testvére van. Hány gyermek van a családban?

Minden nővérnek egyetlen testvére van. Tehát 4 gyermek van a családban.

3

4

6.

7

Mi legyen a következő szám? 77, 49, 36, 18 ...

Minden új szám az előző szám két számjegyének szorzata: 7 * 7 = 49; 4 * 9 = 36; 3 * 6 = 18; 1 * 8 = 8.

10.

8.

6.

4

A tó felszínén egy tavirózsa úszik, amely folyamatosan osztódik és növekszik. Így a tavirózsák által elfoglalt terület naponta kétszer növekszik. Úgy tűnik, hogy a tó teljes felületét 30 nap alatt lefedik. Mennyi idő alatt fedik le a tó teljes felületét, ha kezdetben két tavirózsa úszik a felszínen?

Mivel egy növekvő liliom 30 nap alatt be fogja borítani az egész felületet, két liliom az az összeg, amelyet a következő napon egy liliom elosztásával kapunk. Más szavakkal, a második naptól kezdve két liliom fog osztódni. És mivel az első esetben 30 napra van szükség, ez azt jelenti, hogy a második esetben 29 nap lesz (30 - 1).

15

22.

29.

30

Mennyit kell néznie az 5. sorozat műsorának folytatásához?

Az előző nézéshez kapcsolódó órák egymás után: mínusz 1 óra 10 perc, mínusz 1 óra 20 perc, mínusz 1 óra 30 perc. Így az utolsó órának mínusz 1 órát és 40 percet kell mutatnia a negyedik órához kapcsolódóan.

6:15

5:35

4:25

3:55

Hét gyertya égett, három elhalványult. Hány gyertya maradt?

Három kifakult gyertya maradt. Mások kiégtek.

3

4

7

Hány tojást ehet éhgyomorra?

Csak egy. Az összes következőt nem éhgyomorra fogyasztják.

Nem szabad tojást enni éhgyomorra

Legfeljebb 1

Legfeljebb 2

Az ember testi alkatától és magasságától függ

Mekkora a macska, a nyúl és a kutya együtt?

25

26.

27.

28.

4 szinoptikus van. Közülük csak az egyik mond igazat. A többi szinoptikus hazudik, de igazat és hazugságot is tud mondani. Az első szinoptikus: „Egy hazug van köztünk”. A második szinoptikus: „2 hazudozó van köztünk”. A harmadik szinoptikus: „3 hazudozó van köztünk”. A negyedik szinoptikus, „4 hazudozó van köztünk”. 4 szinoptikus közül mi a szerelem-szerető?

A harmadik szinoptikus szerelmi szerető. Azt mondják, hogy csak egy szerelemszerető szinoptikus van, tehát három hazudozó van. Csak a harmadik szinoptikus mondta, hogy 3 hazudozó van.

Az első

A második

A harmadik

A negyedik

Ennek az egyenlőségnek a helyreállításához egy mérkőzést kell váltania. Mi lesz az egyenlőség eredménye?